Search och rekrytering inom IT, ekonomi och teknik.
Mesh People
Executive search och rekrytering av chefer och nyckelpersoner.
Om byrån
Mesh är specialiserat på interim-lösningar och rekrytering av ledare och specialister och erbjuder även second opinion för kvalitetssäkring av rekryteringsbeslut. Fokusområdena omfattar ledningsgruppsfunktioner som VD, CFO, COO, CIO, CMO och HR-chef samt roller inom försäljning, marknad, kommunikation, ekonomi, supply chain, inköp och produktionsledning. Byrån arbetar utifrån rekommendationer och ett nätverk av ledare och specialister snarare än CV-databaser.
Sammanfattningen är AI-genererad utifrån offentlig information och byråns egen webbplats. Är du från Mesh People? Gör anspråk på profilen för att redigera uppgifterna.
Specialistområden
Liknande byråer
Internationellt rekryteringsföretag för chefer och specialister.
Rekrytering av specialister och ledare med inriktning HR och IT.
Rekrytering och konsultuthyrning inom juridik, ekonomi, HR, marknad och administration.
Executive search och kvalificerad chefsrekrytering.
Kompetensförsörjning med konsulttillsättning, interim och rekrytering inom bland annat IT, ekonomi och sälj.
Vanliga frågor om Mesh People
Vad arbetar Mesh People med?
Mesh People arbetar med rekrytering, med inriktning på chef & exec, marknad & kommunikation och lager & logistik. Executive search och rekrytering av chefer och nyckelpersoner.
Var finns Mesh People?
Mesh People arbetar lokalt eller regionalt i Stockholm och Göteborg.
Vilka är alternativen till Mesh People?
Byråer med liknande inriktning är Level Recruitment, Michael Page, Jerrie och Jurek. Jämför inriktning, orter och arvodesmodell — och begär offert från flera samtidigt för att hitta rätt.